Kemping Chałupy na Helu oferują rzeszę ciekawych i interesujących atrakcji dla każdego, jeśli wybierasz się z rodziną na wczasy nad morzem, to atrakcje w Chałupach sprawią że będą to najbardziej niezapomniane wakacje. Idealnie centralna lokalizacja daje możliwość łatwego przemieszczania się od Władysławowa – Chałupy – Kuźnica – Jastarnia – Jurata – Hel.

Kursy Kitesurfingu i Windsurfingu

Jeśli twoim celem jest nauczenie się morskiego sportu, przyjedź do nas! Znajdziesz tu wspaniałą bazę szkół kitesurfingowych i windsurfingowych, posiadających sprzęt dla Ciebie. Jedyne, co musisz mieć ze sobą, to pozytywne nastawienie na wspaniałą przygodę. Zaledwie w kilkanaście godzin zdobędziesz umiejętności dające możliwość samodzielnego pływania na desce. Nasz kemping znajduje się tylko parę kroków od najbliższych szkół kitesurfingowych i windsurfingowych z bazą wypożyczalni sprzętu.

Kurs Nurkowania

Kurs nurkowania to jedne z bardziej ekscytujących sportów, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nim pierwsy raz. Nurkowanie to oglądanie głębin morskich, które podziwialiśmy wyłącznie na ekranach telewizorów. To niesamowite uczucie gdy czujesz się jakbyś latał w morskiej krainie Posejdona i odkrywał na nowo morskie zakamarki. Diving to jedne z najbardziej ekscytujących doświadczeń jakie poznasz.

Port Rybacki we Władysławowie

Położony na otwartym morzu jest jednym z najważniejszych portów z racji ogromnej ilości wydobywanych ryb. Zbudowany przed wojną w latach 1935-38 roku. To tutaj znajduje się morskie przejście graniczne z którego można dopłynąć do portów Skandynawskich, Litewskich i Łotewskich. Dla miłośników wędkarstwa oferowane są 8 godzinne wyprawy na połów dorsza. To niezapomniana wyprawa która jest dostępna przez cały rok.

Park Linowy

Park linowy JU-HUU na Helu zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Znajdujący się w lasach Juraty stanowi nie lada wyzwanie, szczególną popularnością cieszy się dolny niski tor który swoimi przeszkodami wymaga od nas niesamowitego nagimnastykowania się.

Latarnia Morska

Ośmiokątna czerwonobrunatna wieża zbudowana z solidnej cegły, jej wysokość oscyluje to 41,5 metrów wysokości. Z góry można oglądać panoramę Helu na odległość około 36 km. Źródłem światła który kieruje statki to ponad 1000 W żarówka.

Park Powrotu do Przeszłości

To liczne atrakcje dla najmłodszych, jego otwarcie każdego roku to koniec Kwietnia wraz z ustabilizowaniem się ciepłej pogody. W parku znajdziecie: Interaktywne Zoo, Osada Rycerska Osadę Rycerską, Eksponaty, Pokój Ucieczki, Strefę Lego oraz Minigolf. (Park Powrotu do Przeszłości).

Fokarium

Fokarium to jedne z najsłynniejszych atrakcji na Helu, jest to baza naukowo-edukacyjna której celem jest ochrona populacji fok szarych, które są narażone na szkodliwe działania człowieka. To tutaj odbywa się leczenie rannych fok które później wypuszczane są na wolność.

Muzeum pod strzechą

Muzeum zlokalizowane jest na piętrze, na dole zaś wciąż odbywa się działalność szkutnicza produkująca łodzie żaglowe od ponad 3 pokoleń. Jest tam izba rybacka zamiast, dawne narzędzia rybackie, stolarskie i przedmioty gospodarstwa domowego. Na posesji znajdziemy zarówno stare jak i nowe łodzie żaglowe.

Muzeum Motyli

Prywatna kolekcja tworzona z pasją przez Pana Staszka od 1937 roku, muzeum motyli to ponad 400 gablot entomologicznych, w których znajduje się ponad 5000 różnych rodzajów owadów i motyli. Są tutaj motyle nie tylko z Polski ale i z wszystkich zakątków świata łącznie z Azją i daleką Australią.

Muzeum Rybołówstwa na Helu

Muzeum mieści się w po ewangelickim kościele z 15 wieku. Wystawą stalą są dzieje rybołówstwa w Zatoce Gdańskiej. Dowiemy się o historii Helu, rozwoju rybołówstwa i szkutnictwa zgodnie z chronologią historyczną, znajdziemy liczne mapy, archiwalne zdjęcia oraz eksponaty ze zbiorów muzealnych.

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

W Jastarni znajduje się lotnisko, z którego starują samoloty wykonujące loty widokowe, dzięki którym można zobaczyć Półwysep Helski z góry. Sam start, lot i lądowanie dla każdego, kto pierwszy raz spróbuje tej atrakcji będzie niezapomnianym przeżyciem.

ROYAL – CAMP

Zapoznaj się z ofertą
naszych przyczep

logo-500