Kemping Chałupy – Atrakcje

Kemping Chałupy nad Helem oferują rzeszę ciekawych i interesujących atrakcji dla każdego, jeśli wybierasz się z rodziną lub z dziećmi na wczasy nad morzem, to atrakcje w Chałupach sprawią że będą to najbardziej niezapomniane wakacje. Idealnie centralna lokalizacja daje możliwość łatwego przemieszczania się od Władysławowa – Chałupy – Kuźnica – Jastarnia – Jurata – Hel.

Kursy Kitesurfingu i Windsurfingu

Idealna dla osób chcących się nauczyć pływać na desce, jeśli twoim celem jest nauczenie się morskiego sportu to jest to idealny sposób na aktywny wypoczynek nad morzem. Ogromna baza szkół kitesurfingowych i windsurfingowych posiadają kompletny sprzęt dla Ciebie, jedyne co musisz mieć to pozytywne nastawienie na wspaniałą przygodę. Zaledwie w kilkanaście godzin zdobędziesz umiejętności dające możliwość samodzielnego pływania na desce. Nasz kemping znajduje się zaledwie parę kroków od najbliższych szkół kitesurfingowych i windsurfingowych z bazą wypożyczalni sprzętu.

Kurs Nurkowania

Kurs nurkowania to jedne z bardziej ekscytujących sportów, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nim pierwsy raz. Nurkowanie to zagłębianie się w głębiny morskie które oglądaliśmy wyłącznie na ekranach telewizorów. To niesamowite uczucie gdy czujesz się jakbyś latał w morskiej krainie Posejdona i odkrywał na nowo morskie zakamarki. Diving to jedne z najbardziej ekscytujących doświadczeń jakie poznasz.

Port Rybacki w Władysławowie

Położony na otwartym morzu jest jednym z najważniejszych portów z racji ogromnej ilości wydobywanych ryb. Zbudowany przed wojną w latach 1935-38 roku. To tutaj znajduje się morskie przejście graniczne z którego można dopłynąć do portów Skandynawskich, Litewskich i Łotewskich. Dla miłośników wędkarstwa oferowane są 8 godzinne wyprawy na połów dorsza. To niezapomniana wyprawa która jest dostępna przez cały rok.

Park Linowy

Park linowy JU-HUU na Helu zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Znajdujący się w lasach Juraty stanowi nie lada wyzwanie, szczególną popularnością cieszy się dolny niski tor który swoimi przeszkodami wymaga od nas niesamowitego nagimnastykowania się.

Latarnia Morska

Ośmiokątna czerwonobrunatna wieża zbudowana z solidnej cegły, jej wysokość oscyluje to 41,5 metrów wysokości. Z góry można oglądać panoramę Helu na odległość około 36 km. Źródłem światła który kieruje statki to ponad 1000 W żarówka.

Park Powrotu do Przeszłości

To liczne atrakcje dla najmłodszych, jego otwarcie każdego roku to koniec Kwietnia wraz z ustabilizowaniem się ciepłej pogody. W parku znajdziecie: Interaktywne Zoo, Osada Rycerska, Eksponaty, Pokój Ucieczki, Strefa Lego oraz Minigolf.

Fokarium

Fokarium to jedne z najsłynniejszych atrakcji na Helu, jest to baza naukowo-edukacyjna której celem jest ochrona populacji fok szarych które są narażone na szkodliwe działania człowieka. To tutaj odbywa się leczenie rannych fok które później wypuszczane są na wolność.

Muzeum pod Strzechą

Muzeum który zlokalizowany jest na piętrze, na dole zaś wciąż odbywa się produkcja szkutnicza produkująca łodzie żaglowe od ponad 3 pokoleń. W niej również znajdziecie izbę rybacką, dawne narzędzia rybackie, stolarskie i przedmioty gospodarstwa domowego. Na posesji znajdziemy zarówno stare jak i nowe łodzie żaglowe.

Muzeum Motyli

Prywatna kolekcja tworzona z pasją przez Pana Staszka od 1937 roku, muzeum motyli to ponad 400 gablot entomologicznych w których znajduje się ponad 5000 różnych rodzajów owadów i motyli. Są tutaj motyle nie tylko z Polski ale i z wszystkich zakątków świata łącznie z Azją i daleką Australią.

Muzeum Rybołówstwa na Helu

Muzeum mieści się w po ewangelickim kościele z 15 wieku. Wystawą stalą są dzieje rybołówstwa w Zatoce Gdańskiej. Wystawy to historia Helu, rozwój rybołówstwa i szkutnictwa zgodnie z chronologią historyczną, liczne mapy, archiwalne zdjęcia oraz eksponaty ze zbiorów muzealnych.

Loty Widokowe na Półwyspie Helskim

W Jastarni znajdziecie lotnisko z których startują samoloty wykonujące loty widokowe dla każdego chętnego zobaczyć cały Półwysep Helski z powietrza. Sam start, lot i lądowanie dla każdego który pierwszy raz spróbuje tej atrakcji będzie niezapomnianym przeżyciem.

,,